DC Kostelní Vydří 7. –11. června 2020

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 06. 07. 2020

Zkusilijsmetoašloto.

Tisíckráte byla jistě položena otázka, zda se letošní DC rozběhnou, či nikoli. Situace ohledně pandemie a s tím spojená opatření se měnila rychleji než počasí, a tak není divu, že i většina z nás odjížděla 7. června na DC v Kostelním Vydří s určitým napětím, zda a jak se to projeví i na DC. Tísíckráte jsme se v duchu ptali, jak to vše zvládneme a jak to bude fungovat?

Musím sdělit, že hned v úvodu naši ředitelé Jansovi velice citlivě a s pochopením vyřešili otázku, zda roušky ano či ne.

Náš exercitátor Jožka Mendl byl skvělý, nejen že měl výborně připravené přednášky, ve kterých mimo jiné reflektoval i současné dění, kdy citoval papeže Františka z jeho dokumentů v době koronavirové, ale závěry svých přednášek vtipně doplňoval informacemi a daty ze zpravodajského portálu Tisíckráte. Díky tomu udržoval všechny ve střehu, bdělosti a nutil nás přemýšlet i o současné situaci v církvi a společnosti s určitým nadhledem.

Kdo již někdy byl na DC v Kostelním Vydří, jistě mi potvrdí, že je to ideální prostředí pro ztišení, s výborným zázemím a nádherným okolím. A tak nám ani moc nevadilo, že stále přeprchávalo. Bohoslužby, ať v kapli nebo v kostele, byly pro všechny velkým povzbuzením, stejně jako večerní debaty, které se točily právě kolem současné situace, kdy jsme sdíleli osobní zkušenosti s prožitým obdobím v době nejrůznějších omezení a opatření. Taky jsme hledali možnosti, jak nabyté zkušenosti dále využít. Při závěrečné bohoslužbě jsme vzdali hold Matce Boží zpěvem písně Tisíckráte pozdravujem…., obnovili svoje spolupracovnické sliby a za milosti přijaté poděkovali zpěvem Bože, chválíme tebe.

Na závěr nezbývá než poděkovat ředitelům, exercitátorovi a všem, kteří na první letošní DC salesiánů spolupracovníků dorazili, a všem ostatním doporučit, aby neváhali a nabídky DC využili.

My jsme to zkusili a šlo to. Bohu díky za to.                                               

PetrHanák