Dva důvody k vděčnosti v Dolních Počernicích

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 09. 2019

slibující

 

Byla to slavnost plná velké vděčnosti i očekávání věcí příštích. Osm čtyřicátníků, kteří jsou dlouhodobě napojeni na dolnopočernickou farnost, složilo 15. 6. 2019 spolupracovnický slib. Ve formačním a místním společenství jsme s nimi já s Honzou a s Petrem Bechyňákem a prožili víc než 6 let sdílení, uvažování a vzájemného obohacování. 

 Není asi jednoduché, když manželé, kteří řadu let žijí v salesiánském duchu s velkým nasazením ve skautu, farnosti, při manuální práci či ve společenství rodin možná více než leckdo z nás, mají odpovědět na otázku: Proč bychom měli skládat sliby? Co se změní? Jsme rádi, že tuto odpověď našli a nyní jsou plnohodnotnými členy našeho místního společenství a celé salesiánské rodiny.

Toto vědomí sounáležitosti ještě podtrhla skutečnost, že spolu s nimi skládali sliby i manželé Fukárkovi a Pavla Tichá, kteří se ke slibům připravovali v pražském Severu III.

Druhým důvodem k vděčnosti bylo poděkování všem salesiánům, kteří od roku 1990 působili ve farnosti. Přišli skoro všichni, včetně nového faráře. Děkujeme jim za to, že každý z nich zanechal v Počernicích nesmazatelnou stopu. V současné době se fara rekonstruuje a my věříme, že bude i nadále žít radostným křesťanským duchem.

Ludmila Obručová, ASC Dolní Počernice.