Ještě jedna duchovní cvičení v Kroměříži

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 30. 07. 2019

 

Ta, ke kterým se chci vrátit já, se odehrála ještě dřív, než ta v předchozím článku: proběhla na začátku července taky v Kroměříži. Řediteli byli Marcelka a Jenda Žižlavští, exercitátorem Leoš Ryška SDB a své prostory nám poskytly Milosrdné sestry sv. Kříže.

 Mottem exercicií bylo: " Radujte se stále v Pánu, opakuji, radujte se!" (Filipanům. 4.4.)

Co mě oslovilo? Ohromná upřímnost a otevřenost mezi námi navzájem. Určitě k ní přispěli svou vlastní otevřeností samotní ředitelé. Sdíleli jsme nejen radosti, ale mnohdy také kříže a starosti, které mnozí z nás prožíváme a bez nichž bychom možná o skutečné radosti věděli opravdu málo.

Pak jsme se všichni shodli na tom, že nás oslovilo Leošovo vyprávění příběhů různých lidí, se kterými se díky své práci kněze setkal. Cit pro druhé lidi a jejich životní a duchovní hledání je vždycky inspirující.

A nakonec jsme společně velmi ocenili, že s námi exercicie mohli prožít také Terezka, Marek a Maruška – tři ze čtyř nově slibujících spolupracovníků. V neděli jsme tak byli u toho, když skládali své sliby a zároveň jsme sami své sliby mohli obnovit. Myslím, že to byl dobrý nápad: my jsme je mohli lépe poznat a oni mohli lépe poznat nás. Je nás spolupracovníků už hodně a toto byla skvělá možnost, jak se k sobě navzájem přiblížit.

Monika Peterková