Mariánský výlet dne 25.5 a 26.5. na Novohradsku

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 10. 06. 2019

 

V sobotu 25.5. a 26.5. uspořádalo MS ASC České Budějovice, Písek a Podblanicko společně s komunitou SDB v Českých Budějovicích tradiční mariánský výlet, tentokrát na Novohradsko.Start byl na Hojné Vodě. Z místního parkoviště vystoupaly děti, ženy, starci a muži na Kraví Horu s rozhlednou, odkud se naskytnul nádherný výhled na Novohradské Hory a Třeboňskou pánev. Dalším cílem putování byl kostel Panny Marie Těšitelky na Dobré Vodě u Nových Hradů a klášter Božího milosrdenství Rodiny Panny Marie v Nových Hradech, kde byla možnost se ztišit a získat některé poznatky z historie a současnosti obou míst.       

Společný večer proběhl na salesiánské chalupě „Tampír“. Večerní zpěv kánonů, který se rozléhal po přilehlých loukách chalupy dal zapomenout i smutku některých fandů z neúspěchu hokejové reprezentace.                                                                                                                                     

V neděli jsme si dopřáli luxusu „polní mše sv.“ na Tampíru, oběda na nedalekém krásném místě „Kamínek“ a výletu do Terčina údolí ( park založený r. 1756 Janem Nepomukem Buquoyem) s vodopádem. Tam jsme mohli konstatovat, že cíl setkání: „Zase se jednou sejít a nezničit se“, byl splněn.

Jaroslav Havlíček