Duchovní cvičení pro mladé manžele

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 17. 07. 2018

 

Před pár dny skončily DC na Svatém Hostýně pro manžele do 10 let manželství. Původně bylo myšleno, že tato DC budou doplněna o jeden pár zkušenějších manželů. Nakonec to však dopadlo trochu jinak a tak zde bylo 7 mladých párů a 5 párů nad 10 a více let manželství. Vůbec to však nebylo na škodu, ba naopak bylo to obohacující...Exercitátorem byl Josef Kopecký st. SDB, který zvolil téma Křesťanské manželství v dnešní době.

Vzpomněl bych jen pár myšlenek z přednášek, ve kterých hovořil o svátosti smíření, manželství, rodině, evangelizaci:

Přednášky byly pouze 2; jedna dopoledne a druhá odpoledne, takže bylo dost času i na rozjímání. V rámci programu byla i celonoční adorace, křížová cesta, cesta světla.

Vytvořilo se zde úžasné společenství mezi mladými a staršími páry. Ve večerních debatách se hovořilo mj. o předávání víry dětem apod. Mladé páry velmi kladně hodnotily, že tu byly i zkušenější páry.

V závěrečném hodnocení zazněl návrh, aby se tato DC uskutečnila i příští rok.

Všem zúčastněným patří velký DÍK. Pro mne tato duchovní cvičení dost znamenala, i když jsem měl obavu, co tam já svobodný budu mezi manžely dělat.

Jak myšlenka na tato duchovní cvičení vznikla? Bylo to někdy na konci prázdnin loňského roku, kdy mne oslovili jedni mladí manželé, zda-li by bylo možné zorganizovat DC pro manžele do 5, resp. 10 let manželství. Tato myšlenka mne zaujala a tak jsem přislíbil, že se o to pokusím. A když jsem oslovil Jožku Kopeckého st., SDB a ten mi sdělil, že je to dobrý nápad a přislíbil, že tato DC povede, bylo rozhodnuto.

Díky zájmu mladých, bych chtěl, pokud to jen trochu půjde, tato DC zorganizovat i příští rok. Prosím, sdělte to svým mladým. Bude to tak pro deset mladých párů do 10 let a 4 páry starší. Již zde však uvádím, že účastníci zde musí být na celých DC. Termín by byl zhruba stejný jako letos (začátek července). Určitě by byla možnost jet i s kojenci. Vše záleží na domluvě.

Staňa Strnad