Co nám ty počítače tají, aneb malý vzdělávací kurz pro salesiány spolupracovníky.

Autor: František Hynek <fahynek(at)quick.cz>, Téma: Zpravodaj, Vydáno dne: 07. 06. 2018

Kapitola první - kam se poděl zpravodaj?

Vydání nového zpravodaje se kvapem blíží, a jak ho Klára Novotná dokončí, objeví se na webu článek i hotový zpravodaj ke stažení. Emailem se již nebude posílat celý dokument, ale jen odkaz ke stažení, který bude vypadat asi takto:

http://adresar.ascczech.cz/newsletter/view/148 

Pokud na něj klikneme, nebo klikneme na obrázek zpravodaje na našich stránkách (viz.šipka)

 

 

 

otevře se nám přihlašovací stránka zabezpečené části. Je třeba zadat Už. jméno (zpravidla vaše příjmení malým písmem) a Heslo. Pokud nemáte či si nepamatujete své jméno a heslo do Adresáře, pošlete nám na adresu admin@ascczech.cz email s prosbou o heslo či celý přístup a my Vám ho rádi pošleme. Nezapomeňte se, prosím, podepsat, abychom věděli, kdo nás o přístup žádá...

 

 

Po úspěšném přihlášení se Vám otevře nová stránka se zpravodajem. Najetím myši na horní okraj zpravodaje by se měla objevit ikonka ke stažení. (viz další obrázek)

 

 

 

Kliknutí na ikonu ke stažení vyvolá dialogové okno, ve kterém můžete určit, kam se zpravodaj uloží. Pokud nechcete dlouho bádat použijte ikonu plochy označenou šipkou 1.

 

 

 

 

Kliknutí na tlačítko uložit (označené šipkou 2) zpravodaj uloží na plochu vašeho počítače a okno s uložením uzavře. Nyní můžete zavřít stránku prohlížeče a na ploše vašeho počítače hledat ikonku zpravodaje (viz obrázek)

 

 

 

 

Dvojím kliknutím na ikonce zpravodaje se zpravodaj otevře buď v prohlížeči nebo Acrobat readeru (pokud je na vašem počítači instalován).

 

 

 

 

V textu zpravodaje je možné se celkem rychle pohybovat posunováním kostičky myší, na obrázku označené šipkou.

 

 

 

 

Pro ty kdo hledají konkrétní text ještě prozradím, že mohou použít ikonu lupy. To je pro dnešek všechno, nepředpokládám, že jsem vše popsal dokonale, ale komentáře pod článkem snad prozradí co bude třeba dopnit.

Pokud Vás napadnou další témata pro vzdělávání ve spolupracovnické škole, můžete je do komentářů přidat také.