Novinky na webu

Autor: Jan Tomiga <tomiga(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 25. 05. 2018

 

Milí spolupracovníci,

snad každý z nás již zaregistroval, že se na nás valí evropská směrnice na ochranu osobních údajů, tzv. GDPR ("džídýpíár"). Tato směrnice se dotýká všech právnických subjektů, naše sdružení nevyjímaje. Proto musíme i my chránit osobní údaje, se kterými pracujeme a případně je i zveřejňujeme.Postupně budeme realizovat jednotlivé kroky, které ke zvýšení ochrany osobních údajů povedou. Uvažujeme i o koncepčních změnách především našeho webu, který je v poslední době oblíbeným terčem lovců kryptoměn ...

První kroky, které činíme ke dni platnosti nové směrnice, se týkají našeho webu. Úmysly modliteb a Zpravodaj jsme přesunuli z veřejně přístupné oblasti do chráněné části. Zjistíte to tak, že si kliknete na odkaz společných modliteb nebo Zpravodaje a pokud již nejste přihlášeni do Adresáře, musíte nejdřív zadat své přihlašovací údaje. Vzhledem k tomu, že se přes Adresář přihlašujeme na duchovní cvičení a další akce, měl by každý z nás své přihlašovací údaje znát. Přesto jsme jen lidé a zapomínáme (soudím hlavně podle sebe). Pokud nemáte či si nepamatujete své jméno a heslo do Adresáře, pošlete nám na adresu admin@ascczech.cz email s prosbou o heslo či celý přístup a my vám ho pošleme. Nezapomeňte se, prosím, podepsat, abychom věděli, kdo nás o přístup žádá...

S ohledem na ochranu osobních údajů také prosím zvažujte, jaké články a s jakým obsahem chcete na webu zveřejnit. Náš stávající web zatím neumožňuje rozdělit články na veřejnou a privátní část, ale budeme usilovně pracovat na tom, aby nový web (na který se těšíme) toto rozdělení uměl. 

Budeme vás průběžně informovat o změnách, které budou nastávat a pokud by měl někdo chuť nám pomoci, budeme jen rádi. Zvláště příprava nového webu nebude zrovna jednoduchá záležitost a bude to změna zase na dlouhou dobu.

Prosíme vás také o trpělivost, pokud něco nebude hned fungovat tak, jak byste potřebovali. Budeme moc rádi, když nám své potřeby, požadavky a nápady sdělíte.

Děkujeme.

Honza a František