Duchovní cvičení 2018

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 31. 01. 2018


Tak máme za sebou volbu prezidenta, která asi nedopadla tak, jak si většina z nás přála.
Nicméně právě dnes začíná možnost další volby – zvolit si z bohaté nabídky salesiánských duchovních cvičení.

Volby začínají tradičně o půlnoci 31. ledna 2018 na svátek Dona Boska.
A protože jsme trochu dál než státní správa, můžeme volit po internetu na našich webových stránkách. 
Připomenu několik pravidel:

Ještě bych rád něco řekl k volební účasti. V letošních prezidentských volbách bylo hodně vysoká – 66,5 %. Co kdybychom to zkusili taky? Statistiky posledních let říkají, že se našich duchovních cvičení účastní přibližně jen asi padesát procent spolupracovníků (viz tabulka níže) a to se nám zdá skoro málo. Jistě, někteří z nás (třeba z titulu své funkce) navštěvují jiná duchovní cvičení, někteří z nás jsou již ve věku, kdy je to pro ně už fyzicky náročné. Ale i tak se nám to číslo zdá nízké, duchovní cvičení jsou přece jedním z pilířů naší trvalé salesiánské formace. Finanční problémy by důvodem k neúčasti na cvičeních být neměly, již několik let je možné požádat provinciální radu o finanční příspěvek – přes místní radu, přes příslušné ředitele či přímo přes někoho v provinciální radě.

 

           Účast na duchovních cvičeních ASC za poslední roky:

Zatímco účast členů ASC na duchovních cvičeních již několik let víceméně stagnuje, z tabulky vidíme, že účast hostů (členů SHM, SKM, předaspirantů, zájemců o formaci či sympatizantů Dona Boska) roste. Tak se vlastně naše duchovní cvičení stávají tak trochu i naším apoštolátem vně Sdružení.

Věřím, že i když jednotliví ředitelé nevedou žádnou volební kampaň, tak si svého favorita vyberete. Mimo jiné i proto, že v této volbě nemůžete zvolit špatně.

                Za provinciální radu
                  Honza Zindulka