Exercicie „Zdrávas hvězdo mořská“

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 12. 12. 2016


Ahoj kamarádi a kamarádky,

ten titulek jsem si půjčil z Loretánských litanií. Letos v září jsem byl na exerciciích na moři s chlapama z Říčan a náš pan farář při noční plavbě prohlásil, že konečně pochopil, co tato invokace znamená – nasměrovat loď na svou hvězdu a udržovat stálý kurs.
Chtěl bych tedy nabídnout exercicie, které by se konaly na jachtě na Jadranu. Myslím, že to je dobrá záležitost, kdy si můžeme opravdu sáhnout až na dno svého nitra a kdy ze sebe vydáme úplně všechno (zvláště, když fouká :-) ).
 Jednalo by se o týdenní plavbu z některého chorvatského přístavu kolem pobřeží a ostrovů.
Termín: 23. – 30. 9. 2017 (odjezd 22.9 v cca 21:00, návrat 30.9 v nočních hodinách)
Kde: Jaderské moře – Chorvatsko
Počet účastníků: plánováno pro celkem 9, včetně kapitána a exercitátora
Kapitán: Pavel Předota
Exercitátor: Pavel Kuchař
Ředitel: Vojta Moravec (ale třeba se najde někdo mnohem schopnější)

Doprava: společná vlastními auty
Stravování: společné, každý se zapojí (kromě kapitána a exercitátora)

Předpokládané náklady:

Loď: pro 8+1 lidí, kajuty po dvou + 1 v salonu, délka cca 45stop
Co s sebou: hlavně důvěru, odvahu a dobrou náladu


Pavla Kuchaře asi mnozí znáte, původně ze severní Moravy, nyní v Českých Budějovicích. Má vodu rád a plachetnice taky. Pavel Předota je zkušený a klidný kapitán, Chorvatsko dobře zná. Jezdí často s výpravami „Exercicie na moři“, takže prostředí exercicií zná taky dobře a ani moc neváhal s účastí na tomto projektu. Zpravidla se vyplouvá každý den ráno, noci se tráví v některé zátoce na kotvě nebo u bójky, případně v některém z měst v maríně. Trasa bývá dopředu nějak rámcově stanovená, ale víceméně se přizpůsobuje větru. V září bývá ještě krásné a teplé počasí, letos (ve stejném termínu) jsme se koupali každý den (takže hygiena dostatečná).

Pokud tě to oslovilo, nebo bys rád nějaké doplňující informace, prosím o rychlou odezvu  na moravec@elektroline.cz , nejlépe do konce roku 2016, aby se stihla ještě objednat loď pro rozumný počet lidí a za rozumnou cenu. Proto tuto informaci posílám už nyní, v únoru by už mohlo být pozdě.
Pokud se nenaplní kapacita (tedy 7 účastníků), tak to odpískáme, kdyby se přihlásilo více, můžeme jít až na počet 10 účastníků na větší lodi.

          Zdravím a těším se
             Vojta Moravec