nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC


STRENNA 2020
Strenna je poselství hlavního představeného, ve kterém vyzývá celou salesiánskou rodinu, aby hledala nové cesty a probouzela své charisma.
Strenna 2020 Dobří křesťané a poctiví občané


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Úprava osobního nastavení čtenáře


  9. Dny salesiánské spirituality 2021

  Zpravodaj

  * Uzávěrka dalšího čísla Zpravodaje

  Vydáno dne 17. 09. 2020 (10 přečtení)

  Milí přátelé, po prázdninách se zase dočkáte našeho skoro pravidelného periodika. Možná se právě chystáte něčím do něj přispět. Uzávěrka je 28. září, tak neváhejte a pište, co máte na srdci a co jste během prázdnin prožili, ať to vše můžeme všichni prožívat s vámi.
  Za redakci se těší Klára Novotná


  Autor: Klára Novotná | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Smutná zpráva z Prahy

  Vydáno dne 17. 09. 2020 (29 přečtení)


  Milí přátelé, opustila nás Maruška Lásková, salesiánka spolupracovnice z místního společenství Praha - jih. Zemřela v míru, klidu a pokoji, obklopena celou svou rodinou. Prosíme vás o modlitbu.
  Jiří Máca  Jak už mnozí víte, v neděli večer zemřela naše maminka. Počkala si, až nás bude mít všechny pěkně pohromadě u sebe. Byli jsme s ní až do konce, za což jsme neskutečně vděční. Byly to velmi vzácné chvíle, maminka netrpěla a zemřela v naprostém klidu a míru. I když jsme v průběhu těch let, co maminka byla nemocná, měli čas se na tento okamžik připravovat, nelze se na to připravit a je to moc těžké. Tak všem moc děkujeme za povzbudivá slova a modlitby, opravdu pohladí po duši a mírní bolest.
  Za celou rodinu Láskových dcera Magdalena


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení na Velehradě

  Vydáno dne 16. 09. 2020 (29 přečtení)


  V září jsme se účastnili duchovních cvičení na Velehradě. P. Emil Matušů nás vedl k zamyšlení nad modlitbou Otče náš, Františkovou posynodní exhortací Christus vivit (Kristus žije) a Strennou - vychovávat dobré křesťany a poctivé občany. Naši ředitelé se o nás starali, jako snad na všech duchovních cvičeních ASC, velmi dobře. Co bylo nové a velmi mě potěšilo, bylo využití krásného poutního domu Stojanov a Velehradského poutního areálu, růženec v zahradě u sochy Panny Marie Hostýnské a křížová cesta v bazilice se zamyšlením nad životem Dona Boska. V podzemí bazilice v menších skupinách s audioprůvodcem jsme obdivovali nejen stavební slohy, ale i významné osobnosti a dějiny naší církve. Na velkoplošné obrazovce jsme shlédli mimo jiné medailony P. Stuchlého, kardinála Trochty... po hodině a půl jsme odcházeli s přesvědčením, že se sem rádi ještě vrátíme a doplníme příjemným způsobem mezery ve vzdělání. Kaple Cyrilka je světem pro děti: "Staň se archeologem" (plášť i rukavice, nářadí...), "Obleč se do doby Cyrila a Metoděje" (náměty pro práci s malými dětmi). Sobotní růženec a modlitbu Dona Boska k Panně Marii, Pomocnici křesťanů jsme se modlili v kapli před oltářem s ikonou Matky jednoty křesťanů. Děkuji Otci Emilovi, že tam byl s námi, a Lubošovi, že ho přivezl z poutního domu autem. Na Velehradě jsem byla víckrát, ale přece stále oslovuje a je stále krásnější.
  Majka Šimonová


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Salesiánský týdenní příměstský tábor v Kuklenách

  Vydáno dne 16. 09. 2020 (20 přečtení)


  V srpnu jsme s manželem přijali pozvání Laďky Pozdílkové, členky našeho hradeckého společenství, které se schází v Kuklenách, na závěrečné vystoupení dětí příměstského tábora. Laďka - češtinářka biskupského gymnázia a vedoucí tábora - přišla do našeho společenství po několikaleté spolupráci se sestrami a na jejich pozvání.

  Dům sester FMA v Hradci Králové nás a rodiče přivítal krásným závěrečným vystoupením dětí. Bohu díky, že se tábor mohl konat a viry nezkomplikovaly průběh. Letos se účastnilo 14 dětí, loni 27. Příští rok by se zase měl konat od 9. 8. 2021 pro děti z Hradce Králové a okolí. Letos bylo téma "Noemova archa", příště přijdou rytíři? Děkujeme Laďce za aktivní prožívání předaspirantátu a těší nás plodná spolupráce se sestrami a dalšími přáteli díla Dona Boska.

  Šimonovi


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * Vyjmenovaná slova po ŠČ aneb, duchovní cvičení na Salaši (srpen 2020)

  Vydáno dne 11. 09. 2020 (153 přečtení)


  Vzpomínám si, že když jsem byl malý, zpívali jsme písničku: “Sedí muška na ščeně (na ščeně, na ščeně, sedí muška na ščeně, sedí a spí, sedí a hajinká, potvůrka malinká, ….") od té doby jsem se se slovem, které by mělo za sebou šč, nesetkal. Až teprve tady na Salaši v Beskydech při duchovních cvičeních. A že to bude mít klíčový význam pro můj další přístup na Moravu, jsem už vůbec netušil. Na Salaši jsme se sešli z nejrůznějších koutů naší vlasti, především z Moravy, ale také pár (a to doslova) nás přijelo z Čech. Téměř jsme se neznali, ale to vůbec nevadilo, protože spolupracovníci stále ještě umí vytvořit rodinné prostředí. Hned první večer při seznamování nám předložil ředitel (Radovan) otázku s jakým očekáváním jsme přijeli na DC. Bylo vidět, že se někteří (tedy tak trochu i já) cítili touto otázkou zaskočeni. Myslel jsem, že se odpovědi vyhnu, ale druhý večer pro ty, kdo dosud neodpověděli, vyvstala neodbytná otázka znovu (tak si to příště pořádně rozmyslete, než někam pojedete).


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Zemřela salesiánka spolupracovnice Marie Lovečková

  Vydáno dne 08. 09. 2020 (31 přečtení)


  Milí přátelé, zemřela Marie Lovečková, salesiánka spolupracovnice z našeho společenství Západní Čechy. Prosíme všechny o modlitbu. Děkujeme.
  Jindřiška Maršíková

   


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Naléhavé prosby

  * S nadějí hledáme dlouhodobou pěstounskou rodinu

  Vydáno dne 08. 09. 2020 (44 přečtení)


  Milí přátelé,

  šestiletá nevidomá holčička, předškolačka se složitým životním příběhem, žije momentálně v rodině pěstounů na přechodnou dobu. Ti jí pomohli v době, kdy nemohla zůstat doma – bez jejich pomoci by skončila v dětském domově či jiném zařízení. Hledá se rodina dlouhodobých pěstounů, která by ji přijala a poskytla jí láskyplné rodinné zázemí. Pokud byste o takové rodině věděli, prosím, kontaktujte mě. Informace najdete také na odkazech níže.

  S díky Terezie Kochová, Praha-Střed

  https://www.facebook.com/110797297203738/posts/169846417965492/

  https://asociacerodicu.estranky.cz/clanky/aktualne.html

  https://www.facebook.com/dobrarodinaops/photos/basw.AbprP4LTyc0vhwLoZSI4KRoEffg-zgMgtf1nvhWTTDv9MwxHU6Tn7iQArQF3cIBJc38kXizV8BfHwPwXSsp-1uPYnCMv1AICIybfxUGB1_gzaQuwTFt6FikkT3JK200RmPdGJS52ioqo-Z2mXc4khMcpjK7Vh281LFQupg-n5XEQNQ/3161822457246816  


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * Fryštácké ohlédnutí za duchovními cvičeními

  Vydáno dne 19. 08. 2020 (33 přečtení)

  Letošní ,,běh,, ignacianských exercicií v kolébce salesianského díla jsme absolvovali s vděčností, že se opět po roce můžeme potkat a i přes nejistotu kolem koronavirové pandemie se DC neruší. Ve společenství a s laskavým vedením o.Jožky Brtníka jsme se opět nořili hlouběji do textů Evangelia a kontemplovali v tichu Boží slovo i Jeho účinky v našem životě.Letos nás čekaly události kolem Ježíšova Zmrtvýchvstání, cesta do Emauz i Petr kráčející po moři. Kromě duchovní stravy nám tradičně zdejší kuchyně dopřávala výborná jídla a Staříčkův dům poskytl příjemné útočiště v horkých letních dnech. Přestože nikdo z účastníků nepopírá, že duchovní program i ticho během dne bývá někdy náročné, přinese nám vždy užitek do,,všednodenního,, prožívání během roku. Třešničkou na dortu pak bývá poslední společný večer s dobrým vínem z jižní Moravy a sdílením našich radostí i starostí. Pán Bůh zaplať za tento jedinečný čas.
  Za účastníky sepsala Pavla Tichá.
  P.S. Už teď zveme na příští rok do Fryštáku nove tváře.Čekají nás krásné texty Blahoslavenství.


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje


  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo